Blogs: Starp eiforiju un histēriju

Publicēts: 03.01.2011

Pēdējās Dinamo spēlēs hokeja līdzjutējiem ir bijusi iespēja izbaudīt visu sajūtu gammu. Sākot ar dramatisku uzvaru pār Oļega Znaroka trenētajiem Maskavas dinamiešiem, turpinot ar kaunpilnu zaudējumu kazahiem ziemassvētku vakarā un smagajām cīņām pret Omsku un Hantimansijsku.

Šoreiz viedoklis par spēlētāju, kuru pēdējo nedēļu visa hokeja sabiedrība ir apspriedusi visvairāk. Edgara Lūsiņa vārds pēdējās dienas ir kļuvis ļoti populārs un ja daži, jau bija ieraudzījuši jaunu izlases pamatvārtsargu, tad citi grozīja galvu un sprieda, ka puisis jau neko noķert nevar tikai atsit ripas.

Lielākajai daļai speciālistu un pieredzējušāko līdzjutēju viedoklis par Lūsiņu nav viennozīmīgs. No vienas puses puisis nesadega un gandrīz visas ņemamās ripas paņēma (otrais astaniešu vārtu guvums tomēr bija nedaudz uz Edgara sirdsapziņas) „kastē” darbojās tikpat emocionāli, kā Hantimansijskā spēlējošais vārda brālis, viennozīmīgi labāk par abiem pamatvārtsargiem spēlē ar nūju izejot no vārtiem, taču reizēm ar to arī pārcenšas liekot līdzjutējiem ķert pēc validola. Taču godīgi sakot tāds īsts priekšstats par šo vārtsargu vēl neveidojas vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt dinamieši pēdējās trīs spēles centās ļoti droši spēlēt savu vārtu tuvumā īpaši neriskējot. Aizsargi reti pieslēdzās uzbrukumiem un daudz biežāk pie pirmā riska zaudēt ripu pretinieku zonā atslidoja atpakaļ uz vidējo zonu, kas tomēr liedza Lūsiņu pārbaudīt pilnvērtīgi (un varbūt labi ka tā).

Vairāki no ekspertiem īpaši ir uzsvēruši, ka puisim jau ir 26 gadi un tālāk par veiksmīgu sezonu Vācijas 2.bundeslīgā viņš nav ticis, tāpēc vajadzēja pamēģināt Gudļevski, kādā no spēlēm. Taču daudzi ir piemirsuši, kur šajā vecumā spēlēja mūsu pašreizējais nacionālais varonis Masaļskis – 2006-2007 Wölfe Freiburg Vācijas reģionāllīga (3. spēcīgākā līga Vācijā), savukārt Gudļevski nesenajā U-20 pasaules čempionātā izkonkurēja liepājnieks Kalniņš.

Secinājums – eiforijai pagaidām nav pamata, taču Lūsiņš ir izvilcis laimīgo lozi paliekot šosezon Rīgā un pagaidīsim, ļoti iespējams tuvākās spēles sniegs atbildi ko viņš īsti spēj.

Edgars

Raksta autors Edgars.

Hokeja fans jau 22 gadus. Kopš leģendārā "Dinamo" sudraba sezonas 87./88. aktīvi seko līdz visiem mūsu hokejistu startiem gan klubos, gan izlasē. Var palepoties ar vienu no lielākajām latviešu hokejistu kartiņu kolekcijām Latvijā.

10 Komentāri par “Blogs: Starp eiforiju un histēriju”

 1. Zamhuri

  24/05/2012 | 03:25

  works now! no news on the t-shirts.the shirt provider fielad to deliver me the rest of the shirts the first batch sold out in a second.should look into that again sooner or later !

 2. lady

  05/01/2011 | 18:14

  Pilnīgi piekrītu Mārim!!!:)

 3. LatvijasPASTS

  05/01/2011 | 13:18

  Nu neiet runa taču par to ,ka līdzjutējam arī ir jāmāk turēties uz slidām ,bet fakts tāds ,ka varbūt jā ,ja tajā momentā ieliktu katru no mums mēs trāpītu to ripu, bet viņi ir komanda un mes nezinam ,kas katram tad darijās galvā un nemazāksvarīgas ir emocijas laukumā,kas arī bieži visu ietekmē.

 4. JANKA->>>Gatim

  05/01/2011 | 08:58

  ne jau Ritai jāiet uz ledus un jāmet vārti. varētu padomāt kāda sētā savākta pudeļes brāļu komanda spēlē zem Dinamo krekliem. līdzjutējam nebūt nav jāmāk turēties uz slidām, tas nav viņu darbs.

 5. ha ha ha

  04/01/2011 | 18:43

  atkal jau šitā “hokeja eksperta” kārtējais uzmurgojums!!!

 6. Gatis

  04/01/2011 | 16:38

  Rita, pati pameigini iziet uz ledus un iemest kaut vienus vartus, pietam tas ka bija Ziemassvetku spele neko nenozime, ta bija ka katra majas spele

 7. LatvijasPASTS

  04/01/2011 | 16:20

  Rita! Tas ir sports un tam kāds šodien datums vai laikapstākļi ārā neko neizšķirs, tāpēc lieki būtu pieminēt ka Dinamo zaudēja Ziemassvētkos.

 8. Rita

  03/01/2011 | 22:15

  P.S. Savās mājās un Ziemassvētkos,vēl jo vairāk! Kauns…

 9. Rita

  03/01/2011 | 22:14

  tomēr 60 min laikā negūt vārtus- tas ir kauns…

 10. Māris

  03/01/2011 | 19:58

  Es nesapratu vienu – ko nozīmē “kaunpilnais zaudējums kazahiem ziemassētku vakarā”!? Zaudējums ir zaudējums! Un tur nu nav ko kaunēties. Mūsējie nospēlēja kā nu varēja (ņemot vērā “lazaretē guļošos”). Beigās nesanāca! Nu un!? Kad mūsējie vinnē pieredzē bagātākos un tituliemn bagātākas komandas, tad ir fests un visi ir malači, kad zaudē- tad kaunpilns zaudējums… Spēle bija skatāma un interesanta!
  Neesmu ne tuvu hokeja profesionālis (vien līdzjutējs), bet Lūsiņa snieguma mani apmierināja. Protams, bija momenti, kad varēja arī labāk,bet, ņemot vērā pieredzes trūkumu pret tāda līmeņa komandām, ir OK:) Iedomājies sevi viņa vietā! Pašam stress nebūtu?! Būtu!:)

Pievienot komentāru